KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13348013

nr 1334 8013

Kurt Björkegren

(f. 1929), Sverige

Oljemålning, Palm. Signerad. Olja på pannå, 64x60cm

Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 29 juni 2020
kl 20:53:37

22/6 19:19:13 1      Vinnande bud

Kurt Björkegren

Läs mer om Kurt Björkegren
Sven Palmqvist (1906-1984)